Veselība un kopšana


Jautājiet padomu veterinārārstam par profilaksi un ārstniecību un vienmēr meklējiet kvalificētu veterinārmedicīnisko palīdzību, ja jums ir aizdomas, ka jūsu suns nejūtas labi, ir slims vai ievainots!


 

Suņa veselība ir saimnieka atbildība. Pareizs, atbilstošs uzturs, adekvāta fiziskā slodze un aktivitātes, pareiza kopšana un regulāras profilaktiskas vizītes pie veterinārārsta uzturēs suni labā formā. Ir svarīgi, ka saimnieks labi pārzina sava suņa uzvedības paradumus – ēšanu, dzeršanu, spēlēšanos, gulēšanu, u.c. – jo izmaiņas uzvedībā var liecināt, ka suns nejūtas labi.

 

Normāli suņa organisma fizioloģiskie rādītāji:

  • Ķermeņa temperatūra 38.4-38.7°C (kucēniem un mazo šķirņu suņiem var būt augstāka ķermeņa temperatūra, līdz pat 39.3°C mazo šķirņu kucēniem). Ķermeņa temperatūru suņiem visbiežāk mēra rektāli, ausu termometri arī var tikt izmantoti bet ar tiem iegūt akurātus rezultātus var būt sarežģīti. Ķermeņa temperatūras novērtēšana pēc deguna mitruma vai pēc ausu siltuma ir neprecīza un var dot maldinošus rezultātus.
  • Pulss lieliem suņiem 70-100 sitieni minūtē, vidējiem suņiem 80-130, maziem suņiem 90-130 (160) reizes minūtē. Lieliem suņiem ir lēnāks pulsa ritms kā maziem suņiem un suņiem labā fiziskajā kondīcijā ir lēnāks pulsa ritms kā tāda paša vecuma un izmēra suņiem, kuri nav fiziski labā kondīcijā. Kucēniem parasti pulss ir ātrāks.
  • Elpošanas biežums lieliem suņiem 14-22 reizes minūtē, maziem suņiem 18-26 reizes minūtē. Elpošanas biežums ir ieelpu un izelpu kopuma skaits minūtē. Elpošanas biežumu novērtē, sunim atrodoties miera stāvoklī. 

 


Noderīga informācija par Rodēzijas ridžbeku veselību

 

Informācija par dažādām veselības problēmām un slimībām, Amerikas Savienoto Valstu Rodēzijas ridžbeku kluba apkopojums (angļu valodā)

 

Biežāk sastopamās veselības problēmas RR, Dienvidāfrikas Rodēzijas ridžbeku kluba informācija (angļu valodā)

 

Vesels suns – video (angļu valodā)

http://video.about.com/vetmedicine/Signs-of-a-Healthy-Dog.htm