Merilina

"Meri"


 

Šķirne: b/šķ

 

Dzimusi: 04.2007

 

Merilina

 

Merilina visai mērķtiecīgi ienāca mūsu ģimenē :) Gribējām vidēja vai liela auguma, kompanjonu mūsu brīvā laika aktivitātēm un sargu mājai. Tā kā vēlējāmies ne tikai iegūt draugu sev, bet arī izdarīt ko labu, nolēmām, ka suni ņemsim no patversmes.

 

Ierodoties patversmē, pirmo mēs sastapām Merilinu. Un Merilina bija nolēmusi mūs apburt, viņa no mums neatkāpās. Mājās devāmies jau trijatā un norunājām, ka lielu suni paņemsim kaut kad vēlāk :)

 

Merilinai ir apbrīnojams raksturs, Viņa ir īsts zvaniņš – visu laiku modra, uzmanīgi klausās un vēro apkārtni vai tikai nebūs kaut kas, par ko paziņot, brīdināt. Šķiet viņas modrība neatslābst ne mirkli un svešinieki tiek bez žēlastības aprieti. Tomēr, kad svešinieki tiek uzaicināti mājās, atzīti par savējiem, Merilina atmaigst un kļūst ļoti draudzīga. 

 

Kad Merilinai bija apmēram 7 mēneši, viņa sāka klibot. Bija nepieciešamas vairākas vizītes pie dažādiem ārstiem līdz tika noteikta diagnoze – Legg-Perthes slimība. Kā vienīgā iespējamā ārstēšana bija operācija. Pēc operācijas sekoja smags periods, kad mēs darījām visu, kas bija mūsu spēkos, lai nodrošinātu piemērotu atveseļošanās periodu un fizioterapiju, lai atjaunotos Merilinas spēja staigāt uz visām četrām. Mūsu centieni vainagojās ar panākumiem – tagad Merilina skrien no visas sirds, spēlējas ar citiem suņiem un nezinātājs nespētu uzminēt, ka patiesībā viņai ir bijusi smaga operācija.

 

Merilinai piemīt apbrīnojama spēja sajust kā ar kuru cilvēku vajadzētu izturēties un viņa piemērojas, šādā veidā iekarojot pat visatturīgākās sirdis :) Un vēl – viņa ir kā mūžīgās enerģijas avots, šķietami nekad nenogurst, vienmēr ir modra. Pat pēc garas pastaigas vēl būs laiks pagrauzt mantiņu, pasēdēt iemīļotajā novērošanas postenī – uz palodzes un parūkt uz garām ejošajiem kaimiņiem. Pastaigu laikā Merilina uzvedas teju perfekti, ar Merilinu var pilnībā aizmirst par pavadas nepieciešamību... pat tik ļoti, ka pārsvarā mēs to tik tiešām aizmirstam paņemt līdzi. ;) Un vēl - viņai patīk braukt ar mašīnu. Viņa izmanto jebkuru situāciju, lai ielektu mašīnā...ir pat gadījies meklēt - kur tad Meri? - un izrādās, viņa veiksmīgi izmantojusi īsu brīdi, kas mašīnas durvis atvērtas un jau paspējusi tur iekārtoties.

 

Meri ir traka aprotētāja. Tā ir viņas iemīļotākā nodarbe jebkurā diennakts laikā. Kā aprotēšanas priekšmeti der jebkas, bet pastaigu laikā Merilinas iecienītākie ir egļu čiekuri. Mājās mīļākās mantiņas netiek spēlējoties iznīcinātas – tās tiek uzmanīgi nēsātas apkārt pa māju, tiek apraktas un izraktas no kādas segas, utt. 

 

Meri ir arī īsta siltummīle, toties vasarā viņa gluži labprāt iet peldēties, vēl vairāk - viņai patīk panirt zerm ūdens un pārbaudīt tur esošos "labumus" - ja nu tur ir kāds interesants kocinš vai pat čiekuriņš? 

 

Merilina