Rodēzijas ridžbeku kucēni 

Standart, Show klases un Pet klases kucēni

 

Rodēzijas ridžbeku kucēnus iedala divās lielās grupās: standart, show kases kucēni un pet klases kucēni. 

 

Standart un Show klases kucēni ir tie, kas attiecīgajā metiena novērtēšanas brīdī atbilst Rodēzijas ridžbeka standartam un kam nav iedzimtu defektu vai iedzimtu veselības problēmu. Šie kucēni nākotnē var piedalīties dažādās aktivitātēs (paklausības disciplīnas, adžilitī, kursings, u.c.), var piedalīties suņu izstādēs un, ja tiek izpildītas vaislas atlases prasības (veselības pārbaudes un novērtējumi izstādēs), tad tie var tikt izmantoti arī audzēšanā. Show klases kucēni ir tie, kuri pēc audzētāja ieskatiem ir daudzsološākie eksterjera ziņā un kam nākotnē varētu būt panākumi izstāžu karjerā. 

 

Pet klases kucēni savukārt ir tie, kam ir kādas pazīmes, kas norāda, ka to izmantošana audzēšanā nākotnē nebūtu vēlama. Šīs pazīmes var būt:

  • Nepareizs ridžs (kronīšu skaits ridžā lielāks vai mazāks par divi, kronīši ievērojami nobīdīti un neatrodas pretī viens otram, šķībs ridžs, pārāk īss ridžs) vai ridža trūkums;
  • Nepareiza krāsa (pārāk liels baltās krāsas laukums uz krūtīm, baltā krāsa uz ķepām augstāk par pirkstiem, vai baltā krāsa jebkur citur uz ķermeņa; pārāk liels melno matu skaits apmatojumā ārpus maskas uz purna un ausīm);
  • Lauzta aste (nepareizi veidots astes skriemeļu savienojums, sunim tas veselības problēmas vai sāpes nesagādā. Lauzta aste veidojas intrauterīnajā periodā, un kucēni ar šādu astīti jau piedzimst. Nosaukums ir maldinošs, jo tas nav īsts lūzums);
  • Dermoīdais sinuss (iedzimts defekts, kas raksturojas ar cauruļveida kanāla veidošanos ādā, parasti perpendikulāri tās virsmai un biežāk kakla rajonā. Dermoīdais sinuss ir defekts, kas veidojas intrauterīnajā periodā. Pārsvarā to var veiksmīgi izoperēt, un pēc operācijas tas kucēnam vairs nekādas problēmas tālākajā dzīvē nesagādās).

Pet klases kucēni ir pilntiesīgi tīrasiņu ridžbeki ar šķirnei piemītošajām īpašībām, tiem būs ciltsraksti, šie kucēni nākotnē varēs piedalīties dažādās aktivitātēs (paklausības disciplīnas, adžilitī, kursings, u.c.). Pet kucēni nevarēs piedalīties izstādēs un nevarēs tikt izmantoti audzēšanā. 

 

Visiem kucēniem būs FCI ciltsraksti, neatkarīgi no tā vai tie ir  Standart,Show vai Pet kucēni un neatkarīgi no tā, vai jaunie saimnieki plāno doties uz izstādēm un sporta pasākumiem vai nē. 

 

Katrā metienā kucēni ir dažādi, gluži tā pat kā cilvēkiem - brāļi un māsas nav vienādi. Kucēni ir ar atšķirīgu izstāžu potenciālu un ar dažādiem raksturiem. Mūsu mērķis ir piemeklēt katrai ģimenei viņiem piemērotāko kucēnu gan temperamenta, gan eksterjera ziņā.